Sensual Darkness

Lukasz Poleszak - Sensual Darkness

Artysta: Łukasz Poleszak / Wudec
Data wydania: 06.05.2024
Numer katalogowy: NS016
Muzyka: Łukasz Poleszak
Mix i mastering: Łukasz Poleszak
Oprawa graficzna: Alicja Lilianna Szpila
ZOBACZ TELEDYSK
KUP / POSŁUCHAJ

„Sensual Darkness” to nowy singiel Łukasza Poleszaka, znanego również pod pseudonimem Wudec. Utwór jest dźwiękową ikoną ilustrującą autorski styl określany od samego początku przez artystę „trippintronic”. Jest również zapowiedzią nowych somnambulicznych wydarzeń muzycznych, których motywem przewodnim będzie właśnie wymyślony przez Łukasza termin.

Trippintronic łączy w sobie estetykę gotyku, psychodelii i cyberpunku, atmosferę mistycyzmu, rytualności, horroru i baśni. Dźwiękowo natomiast jest autorską muzyką eksperymentalną czerpiącą, między innymi z witch house’u, techno, IDM, ambientu i dubu. Jest unikalną mieszanką, gdzie pośród gęstej basowej ciemności i tribalowych bębnów odszukać można kwaśne acidowe syntezatory i kojące nagrania terenowe zarejestrowane w różnych częściach świata. Najnowszy utwór skupia się jednak przede wszystkim na pierwotnych, dzikich i transowych samplach wyciętych z kaset magnetofonowych, tworząc trippintroniczny hymn oraz klimatyczny przedsmak nadchodzących imprez.

Pilotażowa edycja „Trippintronic Experience”, pod szyldem Nagrań Somnambulicznych, odbędzie się już 22 czerwca w Krakowie, a wśród zaproszonych gości, obok Łukasza, wystąpią sami przyjaciele, więc spodziewajcie się nie tylko ciekawej muzyki, ale również miłej, empatycznej i rodzinnej atmosfery w kameralnym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *