Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty

Artysta: Flaner Klespoza
Data wydania: 10.05.2020
Numer katalogowy: NS005
Mix: Flaner Klespoza
Mastering: Flaner Klespoza
Projekt i wykonanie okładki: Alicja Lilianna Szpila
KUP / POSŁUCHAJ

“Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty” to drugi długogrający album tajemniczego Flanera Klespozy. Tym razem zamiast sonicznych wierszy, artysta postanowił sięgnąć po muzyczną prozę, tworząc za pomocą dźwięków rozbudowane uniwersum wypełnione fantastycznymi stworzeniami, duchami i roślinami o niezwykłych właściwościach. Narracja zabiera nas w sam środek mitologicznej krainy, którą oglądać możemy z perspektywy członków pierwotnego plemienia.

Bogactwo nowego albumu Flanera to nie tylko ciekawe aranżacje i struktury utworów. Otóż uwagę odbiorcy powinny również przyciągać bardzo wyraźne tekstury i faktury substancji dźwiękowej. Ważnym materiałem, tworzącym podstawę całości, jest długie nagranie, które artysta zarejestrował zimą za pomocą pozostawionego w środku lasu rejestratora. Następnie na tym nagraniu została ułożona mozaika sampli wyciętych z kaset magnetofonowych, pochodzących przede wszystkim z Afryki i Azji, a całość przyozdobiły delikatne wstawki wyrzeźbione na syntezatorach analogowych.

Zwieńczeniem tego dzieła jest piękne zdjęcie wykonane przez Alicję Liliannę Szpilę, po części zdradzające, co nas czeka podczas “Wędrówki po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty”.

Zapraszamy w tę niecodzienną podróż, którą najbardziej docenimy w pełnym skupieniu, bez telefonu w rękach. Zostawcie swoje sprawy zanim ruszycie, bo w środku tego lasu nie mają one znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *