Gary Holldman

Gary Holldman

Tytuł utworu:
“Promienie”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– Cyfra: Ableton live 10, Analog (Ableton), sample.
Instrumenty: Roland SH 101, Roland TR-08.

Zazwyczaj siadam w studiu i pracuję dobrze się przy tym bawiąc. Mam w głowie kilka pomysłów i zabieram się za ich realizację. Podobnie było tym razem, wiedziałem co chcę uzyskać tworząc „Promienie”Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twojego nagrania? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Tworząc tę kompozycję starałem się uchwycić ciąg zdarzeń jaki nam towarzyszy od momentu, gdy zaczynamy się przebudzać przez otwarcie oczu, kończąc na tej chwili gdy uświadamiamy sobie, że pora już wstać.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– To mój czas, moja przestrzeń , pole do wyrażania siebie poprzez dźwięki. Działam już w pełni świadomie, wiem co chcę uzyskać, czego potrzebuję . Moje maszyny zawsze potrafią mnie czymś zaskoczyć. Mój pierwszy syntezator kupiłem 10 lat temu, to KORG MS2000R. Szczerze nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mogłoby go zabraknąć. Do dziś nie powiedział mi wszystkiego i nadal ma wiele do zaoferowania.
To właśnie lubię w tym najbardziej, pracę z instrumentami, które mają sobą tyle do zaoferowania… To po prostu świetna zabawa , nigdy się nie nudzi jak LEGO.


–––––
Gary Holldman – Szymon prywatnie – Producent, Dj, współzałożyciel International Day Off Records. Obecny na scenie od ponad dekady, jego pierwsze winylowe wydawnictwa ukazały się w 2010 roku nakładem RELAX2000 i Ware Records.
W 2015 roku wspólnie z przyjacielem powołał do życia prężnie działającą wytwórnię International Day Off, (współpracującą m.in. z Jackiem Sienkiewiczem, Michałem Wolskim czy Sebastianem Mullaertem), która specjalizuje się w przestrzeniach dźwiękowych z pogranicza minimalu i hipnotycznego techno.
W 2017 roku debiutuje solowym wydawnictwem w swojej wytwórni prezentując „My Trips”. Na początku 2019 roku wydaje kolejną Ep-kę dla International Day Off – „Celina”. Jego muzyka jest prezentowana i recenzowana przez Mixmag , XLR8R , Magnetic Magazine, Decode Magazin a utwory zyskują support i trafiają do case’ów takich artystów jak Sven Väth , Âme czy Kangding Ray.
Najpewniejszą okazją do usłyszenia Szymona na żywo będzie wizyta w klubie Tama, gdzie jest rezydentem i kuratorem cyklu Ritualis choć nie jest to regułą. Warto na bieżąco śledzić co u niego słychać, ponieważ można go usłyszeć w wielu ciekawych polskich klubach. Od czasu do czasu zdarza mu się też odwiedzić którąś ze światowych stolic takich jak Paryż, Tel Aviv, Dublin czy Bangkok.

https://www.facebook.com/garyholldman.official


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *