Rites of Fall

Rites of Fall

Tytuł utworu:
“Pasożytniczy Grzyb Zmierzchów”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– Podstawą utworu była progresja akordów nagrana na syntezatorze analogowym przetwarzana dalej przez m.in. efekty modelujące rezonans instrumentów akustycznych. Ten wyjściowy materiał został potem usunięty z samej aranżacji. Oprócz tego można w nim usłyszeć różne syntezatory wirtualne pracujące głównie na bazie prostych sinusoid, szumu oraz dalszego naśladowania fizycznie generowanych brzmień.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twojego nagrania? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Zawieszenie między snem a jawą objawiające świadomość w stanie surowym. Kompletna ciemność powodująca wybujały i nieprzewidywalny rozrost marzenia sennego we wszystkich kierunkach. Brak zgody na deprecjację głębokiego zanurzenia we śnie w hiperaktywnej i ciągle podświetlonej nowoczesności.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– Robię to ponieważ boję się tego co się ze mną stanie jeśli przestanę to robić.


–––––
Rites of Fall – projekt Bartka Kuszewskiego. To podróże zorientowane na przestrzeń, puls i basowe brzmienie wzbogacane akustycznymi instrumentami. Wrzucana często do szufladki “ambient” muzyka Rites of Fall nie jest muzyką tła – jest opowieścią, która wymaga od słuchacza skupienia, wejścia w narrację i dostrzeżenia wszystkich warstw i szczegółów. Wydawniczy dorobek projektu to EPka “Truthsayer” (2017, wyd. własne) i LP “Towards the Blackest Skies” (2019, Leidforschung).

https://ritesoffall.bandcamp.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *