M8N

M8N

Tytuł utworu:
“Sen o tratwie i rozbitkach”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– W utworze wykorzystałem spięte ze sobą dwie maszyny: Pulsar 23 (Soma) i MicroFreak (Arturia). One stanowią trzon i budują świat tego snu. Cała ta warstwa jest zagrana spontanicznie za jednym razem, bez cięć. Chciałem utrzymać nieprzewidywalność, dziwność i chwiejność, która jest obecna w każdym stanie onirycznym. Dodany później wokal puszczony przez tor analogowych efektów wtapia się w ten świat, komentując go z oddali. Całość została zmiksowana w Abletonie.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twojego nagrania? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Miałem sen o dryfującej tratwie. Wszystko działo się po jakimś sztormie. Robi się trochę jaśniej, rozbitkowie zaczynają odzyskiwać nadzieję. Ta scena stanowi silnik dla utworu. Próbuję opisać poprzez dźwięk stan umysłu tych nieszczęsnych ludzi i jednocześnie podkreślić aspekt formalny marzenia sennego. Stanu, który sprawia, że wszystko może być czymś innym niż się wydaje, a trzyma się w kupie zupełnie pozornie.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– Praca z dźwiękiem jest dla mnie tworzeniem nowych światów, które mogą być scenografią dla myśli i emocji słuchaczy.


–––––
Miron Grzegorkiwicz aka M8N – producent, improwizator, wokalista, projektant interakcji. Solowo tworzy pod nazwą M8N. Pod tym szyldem zrealizował projekt poświęcony Ulissesowi James’a Joyce’a, którego efektem był album o dziewięciu różnych okładkach (recenzowany m.in w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Dwutygodniku). Obecnie realizuje projekt o dialogu, w którym poprzez formę remiksu poszukuje nowej jakości w istniejącej już muzyce. Występuje w zespołach JAAA!, Giorgio Fazer, SHMIB, HOW HOW, Daktari. Współpracował z takimi osobami jak Resina, Kamil Pater, Irek Wojtczak, Maciej Cieślak, Leszek Możdżer, Marcin Masecki, Pete Simonelli, Michał Biela.

https://m8nmusic.bandcamp.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *