KTLH

KTLH

Tytuł utworu:
“Akompaniamenty Jakuba Schulza”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– Zadanie rozpocząłem od odświeżenia treści książki, która okazała się być bogata w opisy różnych zjawisk akustycznych. Wiele z nich, jeśli nie większość, powiązana była z postacią ojca. Relacje te uznałem za temat, z którym warto się zmierzyć. Dźwięki egzotycznych ptaków, wiatru świszczącego w kominach, karaluchów oraz jęków stosunkowo łatwo można połączyć z onirycznym klimatem lektury. Mając do dyspozycji katalog obiektów dźwiękowych, postanowiłem skorzystać z technik oraz założeń pionierskich prądów muzyki elektroakustycznej, to jest szkoły kolońskiej i paryskiej, uzupełnionych nieco technikami ambientowymi.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twoich nagrań? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Utwór jest skrótową ilustracją jej treści z punktu widzenia figury ojca, a w zasadzie akompaniamentów towarzyszących jego bytowaniu i działalności. Podstawą utworu są przetworzone jęki inspirowane przesyconą erotyką narracją powieści. Pozostałe dźwięki tworzą epizody uszeregowane chronologicznie. Struktura utworu inspirowana jest rzeczywistością snu. Obecne w niej zniekształcenia są reprezentowane w utworze grą efektów przestrzennych. Ulotność sennych marzeń starałem się oddać poprzez niewielką ilość powtórzeń tych samych lub podobnych figur z pierwszych planów.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– Od dziecka lubię odnajdywać ciekawe dźwięki oraz ich zestawienia, a kontakt z publicznością dodaje mi energii.


–––––
KTLH – to pseudonim zainspirowany postacią Cthulhu, bóstwa oddziałującego na rzeczywistość poprzez zsyłanie sennych wizji. Realizuję rozmaite koncepcje i style, od dzikiego, syntezatorowego live-actu techno, eksperymentalnych remiksów, wolnych improwizacji, aż po noise. Jestem fanem technik serialistycznych, stochastycznych, muzyki konkretnej oraz potężnego brzmienia.

www.soundcloud.com/ktlh
www.fb.com/nickrakow