Fisherboyz
Fisherboyz

Tytuł utworu:
„Sen szuka figur”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– Do nagrania Hangu i pianina użyliśmy Pan Drum na KONTAKT od Soniccouture oraz LABS Spitfire Audio. Zewnętrzne efekty to reverb Digitech Polara oraz delay Line 6 DL4. Sample pocięliśmy i zagraliśmy na NI Maschine oraz appce Samplr na iPadOS. Całość nagrana i zmiksowana została w programie Ableton Live.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twoich nagrań? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Tytuł „Sen szuka figur” jest nawiązaniem do postaci fizyka i psychoterapeuty Arnolda Mindella, amerykańskiego badacza snów i ich znaczeń. Fraza zagrana na Hangu była pierwszy motywem, melodią snu, kolejne elementy pojawiły się w naturalny sposób.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Ma ogromną moc, można powiedzieć że poszerza rzeczywistość, jest duchową ścieżką. Jej tworzenie to wewnętrzny imperatyw. To od niej zaczęła się również przyjaźń naszego duetu. Bardzo interesują nas poszukiwania sonorystyczne, a nieskończone możliwości w tej materii daje właśnie muzyka elektroniczna i elektroakustyczna.


–––––
Fisherboyz – Łódzki duet grający muzykę elektroniczną na żywo. Tworzą go Maciej Milczarek i Piotr Matula. Od 2017 roku nagrywają i wydają muzykę m. in. w International Day Off, Zoharum, Render, Microgarden lab.