Lotus Reaction
Lotus Reaction

Tytuł utworu:
„Włóctwo”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystałeś?
– Prace nad utworem polegały trochę na zasadzie recyclingu. Szukałem starych scieżek zgranych jeszcze ze sprzedanego juz Deepminda 12 i złożyłem je w całość. Podobała mi się plastyczność ich brzmienia i kojarzyła mi się silnie z oniryczną stylistyką.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla twoich nagrań? O czym one są, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Ciężko opowiada mi się o własnej muzyce, ale postaram się całkiem zwięźle opowiedziec relacje dzwięków do głównego tematu. Sen zawsze kojarzy mi się z zestawieniem bardzo dziwnych, absurdalnych obrazów. Przestrzeń w nich wydaje mi się zawsze dziwnie ściśnięta, momentami zabawna jak i straszna. „Włóctwo” to utwór, który ma tą stylistykę oddać – to również wyborażenie lunatykowania, procesu, który tylko mogę sobie wyobrazić na swój sposób.Czym dla ciebie jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robisz?
– To dobre pytanie. Na razie jestem na drodze poszukiwań, tudzież tego, co nazywa się „wyrabianiem własnego stylu”. Najprościej jakbym miał to ująć, to na pewno wyrażanie uczuć w różny sposób, czasami mroczny, czasami śmieszny, wolny, szybki. Podoba mi się pewna tajemnica tego, co chce wyrazić artysta muzyką, bo mimo pozytywnego brzmienia danego utworu np. nie wiemy, czy nie jesteśmy w jakiś mrocznych rejonach. Poziom techniczny też jest na pewno inspirujący bo można zrobić muzykę ze wszystkiego dzisiaj.


–––––
Lotus Reaction – projekt muzyczny Piotrka Sobieckiego, który ma na celu jak najszersza eksplorację muzyki elektronicznej. Zajmuje się głównie występami w formie live act opierając je głównie na samplach które stara się wyszukiwać z różnych źródeł.

Zdjęcie: @milsopo