Mirco Magnani & Łukasz Trzciński

Lumiraum

Tytuł utworu:
“Międzygwiezdne bóstwa”W jaki sposób wyglądały prace nad utworem? Z jakich narzędzi korzystaliście?
– Wykorzystaliśmy analogowe urządzenia elektroniczne i cyfrowe, tumbi oraz efekty.

Pracując razem, podczas kilku sesji, podążyliśmy podobną empiryczną ścieżką do poprzednich kompozycji, mianowicie poprzez improwizację, a następnie edycję, po czym ponowne opracowanie i miksowanie.Przed nagraniami poprosiliśmy o to, aby każdy zrobił małe poszukiwania w tematach somnambulizmu i oniryzmu. Co w takim razie było inspiracją dla waszego nagrania? O czym on jest, albo jaka historia stoi za dźwiękami?
– Znamy te tematy, oniryzm i somnambulizm doskonale do nas pasują. Przywykliśmy do poszukiwania duchowych i metafizycznych stanów umysłu w muzyce i życiu…Czym dla was jest praca z dźwiękiem i muzyką, dlaczego to robicie?
– Jesteśmy uzależnieni od dźwięku – często mamy poczucie, jakby był on naszą misją.


–––––
Lumiraum – to neologizm, którego przyrostek AUM w tradycji hinduskiej jest bazą dla koncepcji etycznej i duchowej. Jej znaczenie wiąże się z przejściem i przezwyciężeniem czterech poziomów wiedzy, przejawiających się w trzech literach A-U-M, w których przedłużenie M jest jednoczesnym utrzymaniem wibracji. Analogicznie, Łukasz i Micro podczas różnego rodzaju sesji, podążajali podobną empiryczną ścieżką improwaizacji, kodując, edytując, ponownie omawiąjąc i miksując. Odwołując się w swej wyobrazni do duchowości starożytnych kultur, symboliki i pojęć z kosmicznymi odpowiednikami wyobrażeń początków wszechświata. Wyobrażenie, osuwające się w daleki anachroniczny świat.

https://undogmatisch.bandcamp.com/album/lumiraum-appendix


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *